O nás

Tenisová škola NET navazuje na letitou historii práce s dětmi a mládeží v tenisovém oddíle TJ Solidarita Praha 10. Nabízíme smysluplné vyplnění volného času pohybovou aktivitou, nové kamarády, možnost radovat se z úspěchů, ale i se poprat s prohrami, naučit se sportovní disciplíně a hrát v duchu fair-play. Naším cílem je vzbudit v dětech zájem o „bílý sport“, celkově rozvíjet jejich pohybové dovednosti a naučit je hrát tenis na slušné rekreační i výkonnostní úrovni. Toho se snažíme docílit tenisovou výukou nejen v rámci pravidelných tenisových tréninků, ale i v rámci dalších akcí jako jsou například prázdninové kempy nebo turnaje v průběhu školního roku. Stavíme na přátelské atmosféře a díky malým tréninkovým skupinám na osobním přístupu.

Již několik let nabízíme v Základní škole Hornoměcholupská a Základní škole Veronské náměstí bezplatné kurzy minitenisu pro žáky prvních a přípravných tříd. Jedná se o výbornou možnost, jak zjistit, zda by Vaše děti tenisové tréninky bavily a zda by se tenisu chtěly ve svém volném čase věnovat.

Od roku 2017 úzce spolupracujeme s tenisovým oddílem TJ Horní Měcholupy, pod kterým se naši nejlepší hráči zúčastňují oficiálních tenisových soutěží organizovaných Českým tenisovým svazem. Od roku 2018 se pražských soutěží účastní družstvo babytenistů (děti ve věku 8-9 let), v roce 2019 se přidalo družstvo mladších žáků (děti ve věku 10-12 let) a od roku 2021 také družstvo starších žáků (děti ve věku 13-14 let).

Jako novinku připravujeme spolupráci s tenisovým oddílem TJ Astra Zahradní Město na Praze 10, kde nabídneme výuku tenisu s možností zapojení se do závodních družstev.