Kurzy

Do pravidelných tenisových tréninků zapojujeme děti ve věku od 5 let, a pokud budou mít stále zájem a chuť se zlepšovat, mohou v rámci naší tenisové školy trénovat až do dospělosti. Z důvodu vhodného složení tréninkových skupin jsou děti rozděleny do výkonnostních skupin dle věku a tenisových schopností.

Pravidelné tenisové tréninky jsou organizovány ve třech obdobích v průběhu školního roku:

·      podzimní sezóna (začátek září – polovina října): tréninky na kurtech v tenisovém areálu Sportovního centra UK v Hostivaři a v tenisovém areálu TJ Horní Měcholupy v Parmské ulici

·      zimní sezóna (polovina října – polovina dubna): tréninky v hale v areálu TJ Solidarita Praha 10 ve Strašnicích u metra Skalka (www.solidarita.cz), v hale v Top Hotelu Praha na Chodově (https://www.tenisovecentrum.cz/),  v tělocvičnách základních škol Hornoměcholupská a Veronské náměstí na Praze 15 a v tělocvičně základní školy Švehlova na Praze 10

·      jarní sezóna (polovina dubna – konec června): tréninky na kurtech v tenisovém areálu Sportovního centra UK v Hostivaři,  v tenisovém areálu TJ Horní Měcholupy v Parmské ulici a od jarní sezóny 2022 také na kurtech TJ Astra Zahradní město v Malinové ulici

 

Všechny tréninky trvají z důvodu nutné úpravy kurtu po hraní a úklidu pomůcek v tělocvičně 55 minut.

Na každou sezónu připravujeme nový rozpis tréninků a je zcela na Vás, zda se Vaše dítě chce tenisu věnovat intenzivně a bude trénovat vícekrát týdně, nebo tenis berete jako doplněk k jeho ostatním aktivitám a bude trénovat pouze jednou týdně. Na základě dlouholetých zkušeností doporučujeme všem dětem trénink minimálně dvakrát týdně. Při trénování jednou týdně (s přihlédnutím k různým absencím) absolvují děti jen malé množství tréninků, což se může odrazit jak na rychlosti jejich pokroků v tenisových dovednostech, tak na celkové motivaci k tenisu.

 

Náhrady

Náhrady bohužel není možné z kapacitních důvodů organizovat, v žádném případě z důvodu dovolené, jednorázové akce ve školce či škole a krátkodobé nemoci. V případě dlouhodobé absence postupujeme individuálně.

 

Nepříznivé počasí (jarní a podzimní sezóna)

V případě nepříznivého počasí tréninky neodpadají. Pokud není možné trénink z důvodu nepříznivého počasí uskutečnit, informujeme Vás pomocí SMS a domlouváme s Vámi náhradní termín tréninku.

 

Vybavení

Na tréninky je kromě sportovního oblečení nutné mít vhodnou pevnou obuv (ne běžecké boty nebo jiné s ostrými výběžky na podrážce). Dále je potřeba vybavit děti pitím a mít raketu odpovídající velikosti. Raketu si nemusíte opatřovat sami před začátkem kurzů, rádi Vám ji na první tréninky zapůjčíme a následně Vám poradíme s výběrem vhodné velikosti.